نمایندگی کرمانشاه
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نمایندگی کرمانشاه
نگهبان: مسافر محمد رضا
استاد : مسافر فرید
دبیر   : مسافر محمد

خلاصه سخنان استاد:
استاد در ابتدا فرمودند: قبل از هر چیز تبدیل شدن لژیون کرمانشاه را به شعبه، به همه خدمتگذاران این شعبه تبریک عرض میکنم.
در کنگره ما مسافران پله به پله و وادی به وادی آموزش میگیریم تا در وادی آخر می آموزیم که باید از خودمان بگذریم تا به محبت و عشق واقعی دست پیدا کنیم.
استاد در ادامه فرمودند:
زحماتی که ختمتگذاران و راهنماها انجام میدهند همان عشق واقعی است که باعث شده من مسافر بدون دغدغه سفرم را انجام دهم و به حال خوب دست پیدا کنم.
بدون عشق واقعی داشتن نمیتوان از عشق و محبت سخن گفت و نیاز به سه پارامتر است، عشق ،عقل و ایمان که باید همزمان وجود داشته باشد.
در پایان فرمودند:
در پایان سالروز رهایی مسافر آقا هدایت عزیز را تبریک گفتند. 
مسافر هدایت یک الگوی واقعی از یک مسافر در کنگره میباشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 98/6/24

۱- سلام بر شما لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی نمایید؟

سلام دوستان علی هستم یک مسافر:

مدت هفت سال تخریب داشتم، آنتی ایکس انواع موادمخدر،مدت سفر ۱۰ ماه، روش درمان DST،داروی درمان شربت OT با راهنمایی استاد عزیزم آقای مهرداد امیری، ورزش در کنگره تنیس روی میز و درحال حاضر مدت دو سال و شش ماه است که با دستان توانمند و پر مهر آقای مهندس آزاد و رها هستم.

در ادامه سفر نیکوتین (سیگار) داشتم به روش DST و آدامس نیکوتین با راهنمایی آقای علی خان بیگی، مدت سفر ۱۰ ماه و مدت ۸ ماه است که رهاهستم.

۲- لطفا برایمان توضیح بدهید که چگونه با کنگره آشنا شدید و چرا تصمیم گرفتید که در جایگاه کمک راهنمایی خدمت کنید؟

آشنایی من با کنگره توسط یکی از اقوام نزدیک که خودش مصرف کننده بود اتفاق افتاد و آن زمان آقا مهرداد مسئول شعبه کرمانشاه از من خواستند که یک هفته بصورت مهمان در جلسات شرکت کنم و پس از آن تصمیم گرفتم سفر درمان رو شروع کنم وبه مرور زمان به آموزش و مطالب کنگره علاقمند شدم و متوجه شدم که مطالب و منابع آموزشی کنگره برایم بسیار مناسب ، پر محتوا و قانع کننده بود و تنها جایی بود که پس از مراجعات مکرر مرا در یک مسیر درست و بهبودی جسم، روان و جهان بینی قرار داد،لذا به همین خاطر جایگاه کمک راهنمایی را انتخاب کردم و اکنون با علاقه به افرادی که خواستار درمان ازطریق یک روش خوب و مناسب هستند در حال خدمت هستم.

۳- در خصوص وظایف راهنما و رهجو توضیحاتی را برایمان بیان بفرمائید؟

بصورت کلی وظیفه راهنما انجام عمل سالم بر اساس عقل و عشق وایمان است و در کنگره در این زمینه دستورالعمل و روش داریم و دیگر اینکه راهنما باید برای رهجو از همه نظر الگو باشد، در غیراینصورت یک حس و حال خراب گریبان گیر راهنما می‌شود و میتواند خطرناک هم باشد.

اما در مورد وظایف رهجو به عقیده من و با توجه به صورت مسئله اعتیاد و همچنین بواسطه این که در دوران مصرف روی احساس و عقل رهجو پرده حجاب کشیده شده است، قدرت درست تشخیص مسائل را ندارد، بنابراین رهجو می باید همه مواردی را که در جلسات و لژیون تاکید می شود را رعایت کند و اینکار بسیار سهل و آسان است، البته یک چهارچوب اولیه وجود دارد که شامل نظم و انضباط مثل رفت و آمد سروقت و میزان و زمان مناسب مصرف دارو و مطالعه کتب و جزوات آموزشی و همچنین نوشتن وادی ها و برداشت از CD و دیگر اینکه با حضور مستمر در جلسات و لژیون و اجرای دستورات راهنما که انجام این موارد منجر به درمان و رهایی رهجو  در مدت زمان تعریف شده در کنگره می‌گردد.

۴- به نظر شما چگونه یک شخص می تواند در کنگره ۶۰ تبدیل به یک خدمت گزار واقعی گردد؟

زمانی که رهجو در طول مدت سفر همواره در حال تزکیه و پالایش باشد و همچنین در حال تلاش برای افزایش دانایی، احساس و نیت خدمت گذارشدن در وی بوجود می آید واین موضوع بصورت خواست واقعی در شخص متجلی می شود و در ادامه این خواست شخص می تواند به خدمت گذار واقعی در کنگره تبدیل شود.

۵- خدمت کردن و خدمت گزار بودن در کنگره ۶۰ چه تاثیری در سفر درمان برای رهجو دارد؟

به نظر من خدمت کردن یعنی درمسیر ارزشها قرار گرفتن که بر خلاف مسیر ضد ارزشها است، از طریق خدمت می شود تخریبها و خسارات وارده را به خود شخص ،خانواده و جامعه جبران کرد و بازتاب خدمت گذاربودن به صور مختلف در شخص آشکار میشود، ازجمله آن دریافت انرژی مثبت ، حال خوب و برکات مادی ومعنوی می باشد وهمه این موارد با خدمت در کنگره برای شخص اتفاق می افتد.

۶- لطفا از حس و حالی که با خدمت در این جایگاه دارید را برایمان عنوان کنید؟

حس و حال خود من بهترین دلیل و گواه برای انجام این خدمت است به این صورت که هر روزی که اهمیت بیشتری برای انجام وظایف قائل شوم، شاخص و نشانه اش این است که آنروز من یک شور و شعف خاصی دارم و بقول معروف انرژی مثبت بسیار بالایی را دریافت میکنم و  لذت جایگزین  تمام خستگی هایم میشود و این مسئله برایم تداعی می شود که هیچ مشکلی نیست که آسان نشود.

۷- با تشکر از اینکه وقت خودتان را در اختیار سایت شعبه کرمانشاه گذاشتید در پایان مصاحبه چنانچه پیام و یا توصیه ای دارید بیان بفرمائید؟

در این مصاحبه سئوالاتی راجع به خدمت وخدمت گذار واقعی مطرح شد و پیام من برای کسانی است که خواست واقعی خدمت را دارند، جایگاه های خدمتی در کنگره مثل یک شمشیر دولبه است یعنی خدمت در یک جایگاه هم می تواند انسان را به لبه پرتگاه وجاهای خطرناک ببرد و آسیب‌های شدید به شخص وارد کند و هم می تواند شخص را به جاهای بالایی در زمینه انسانیت و موقعیت های اجتماعی ، اقتصادی و معنوی برساند،و این با خود شخص است که با عمل سالم و خلوص نیت خودش این مهم را تضمین کند که خدای نکرده به تباهی کشیده نشود.

 

در پایان مصاحبه از خدمت گذاران سایت و همچنین از تمامی خدمت گذاران شعبه کرمانشاه وگنگره ۶۰ کمال تشکر را دارم و آرزوی موفقیت و سلامتی را از خداوند متعال برای همه خواستارم.

 

تهیه‌  و  تایپ : مسافر منصور

تصویر برداری: مسافر بهرام

تنظیم و ثبت : مسافر جواد

منبع : نمایندگی کرمانشاه


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نگهبان: مسافر محمد رضا
استاد : مسافر قباد
دبیر    : مسافر محمد

خلاصه سخنان استاد:
همانطوری که خورشید نور خود را به تمام هستی می تاباند در کنگره آموزشها برای همه یکسان است. هدف رسیدن به درمان و رهایی و تعادل می باشد.
اما این به ما بستگی دارد که به چه میزان تلاش کنیم که آموزش بگیریم و در واقع نور بیشتری دریافت کنیم. بنابراین هیچ وقت دو نفر در کنگره با هم برابر نیستند. کسی که خدمت میکند با کسی که خدمت نمیکند برابر نیستند.و همچنین کسی که کتب و جزوات کنگره را مطالعه میکند و سی دی ها را کامل گوش میکند و مینویسد و در کنار آن نظم و انظباط و حرمت کنگره را رعایت می کند با کسانی که این موارد را رعایت نمیکند برابر و یکسان نیستند.

استاد در ادامه فرمودند:
من به عنوان یک رهجو باید در طول مسیر سفر فرمانبردار راهنمای خودم باشم تا به حال خوب و تعادل برسم. در این صورت است که آموزشهایم به نتیجه میرسد.
استاد در پایان فرمودند:
تمام تازه واردین در کنگره با هم یکسانند و برابرند و در ادامه سفر و گرفتن آموزش و با خواست خودشان ، مشخص می کنند که در کدام جایگاه قرار بگیرند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
*************************

-       با تشکر از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید، لطفا خودتان را معرفی کنید.

سلام دوستان افشین هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی متادن، مدت سفر اول 10 ماه، به روش دی اس تی، داروی درمان شربت OT ، با راهنمای خوبم آقا مهرداد، رشته ورزشی فوتسال، مدت رهایی دو سال

-       دلیل اینکه خدمت در جایگاه مرزبانی را پذیرفتید و حس و حالی را که با خدمت در این جایگاه دارید را برایمان بیان کنید.

جایگاه های خدمت در کنگره همه حس و حال بسیار خوبی در انسان ایجاد میکند. و به نظر من خدمت در هر عنوان و جایگاهی مانند روزی که گل رهایی را از دستان توانمند مهندس دژاکام دریافت میکنیم حس بسیار خوبی در من مسافر به وجود می آورد.اما خدمت مرزبانی یک تجربه بسیار بزرگ و متفاوت است از لحاظ شرح وظایف مرزبانی بسیار گسترده و متنوع می باشد.در حال حاضر هم بسیار خشنود و پر انرژی هستم که توانسته ام در جایگاه مرزبانی خدمتی ارایه دهم و بتوانم به انسانهایی که خواستار رهایی هستند خدمت کنم.

-       از نظر شما خدمت سالم در کنگره چگونه است؟

من ایمان دارم که خدمت کردن در کنگره به من انرژی مثبت فراوانی میدهد.اما خدمتی که به صورت خالصانه و عاشقانه و از ته دل مسافر انجام گیرد.

باید به این نکته توجه شود که مهم نیست که در چه جایگاهی خدمت کنیم.بلکه خدمتمان را چگونه و درست انجام دهیم ارزشمند است.بطور کل در هر خدمتی باید به وظیفه خود به درستی و بدون هیچ چشم داشتی عمل کنیم و همواره قوانین و حرمتهای کنگره را رعایت کنیم و با حضور به موقع و تصمیمات درست یک الگوی مناسب برای تازه واردین و سفر اولیها باشیم.

-       توصیه و راهکارهای شما برای کسانی که دوست دارند در جایگاه مرزبانی خدمت کنند چیست؟

مسافری که علاقه به خدمت در جایگاه مرزبانی می باشد می بایست در طول سفر اول در جلسات و لژیون بسیار پررنگ و منظم باشد و همواره صبور و عاشق خدمت در کنگره باشد.چون جایگاه مرزبانی بسیار حساس و پر مسیولیت هست و مانند ستون در شعبات کنگره عمل میکند میتوانند قبل از این جایگاه وارد سایر جایگاههای خدمتی شوند و تجربه کسب نمایند.

-       با تشکر مجدد از شما در پایان مصاحبه چناچه هر گونه مطلبی که مورد نظرتان میباشد را برایمان بیان کنید.

برای رسیدن به حال خوب بایستی در هر جایگاهی موارد زیر را رعایت کنیم:

ادب و احترام متقابل بین همه اعضای کنگره و مسئولین.

حضور به موقع و منظم در جلسات (خصوصا برای دوستان سفر دوم که الگو هستند).

مشارکت کردن در جلسات ، نوشتن سی دی ها و همچنین نوشتن مقاله.

رعایت حرمتها و قوانین کنگره 60

در پایان از خدمتگذاران سایت کنگره و وبلاگ کنگره کرمانشاه کمال تشکر را دارم.

با تشکر از شما که وقتتان را برای مصاحبه و گفتگو در اختیار ما قرار دادید.

  


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
به نام قدرت مطلق الله 

این جلسه یازدهمین جلسه از دور دازدهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی کرمانشاه با 
نگهبانی : مسافر محمد رضا
استادی : مسافر مرتضی
و دبیری : مسافر محمد

رأس ساعت 17 آغاز بکار نمود 

خلاصه سخنان استاد :
استاد در ابتدا : از خدمتگزاران سایت اصلی کنگره 60 و همچنین خدمتگزاران وبلاگ شعبه کرمانشاه تقدیر و تشکر کردند و از اهمیت استفاده از سایت کنگره برای فراگیری مطالب آموزشی کنگره و همچنین جذب مصرف کنندگانی که خواستار رهایی از اعتیاد هستند اما راه درمان برای آنها پیدا نشده است .
استاد در ادامه فرمودند : 
بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر از طریق سایت و مطالب آن جذب کنگره و در حال سفر یا به درمان رسیدند . خود من از مطالب و دل نوشته های مسافران دیگر در سایت استفاده می کردم و از آنها آموزشهای زیادی گرفتم .
استاد در پایان فرمودند : 
برای حمایت از وبلاگ کرمانشاه می بایست همیشه مطالب را مطالعه و پیگیری نماییم و در پایان مطالب نظرات خود را به اشتراک بگذاریم که این امر باعث استفاده خود ما از مطالب و انرژی دادن به خدمتگزاران قسمت سایت و بالا رفتن آمار بازدید از سایت می گردد .
در ادامه از خدمتگزاران وبلاگ کرمانشاه تشکر و قدردانی و لوح تقدیر اهدا شد .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نگهبان :مسافر محمد
استاد:مسافر افشین
دبیر:مسافر رامین 
خلاصه سخنان استاد:
استاد در ابتدا بابت جایگاه استادی بسیار خداوند را شاکر وسپاس گذار شدند ودر ادامه گفتند که قضاوت یعنی حکم کردن در مورد دیگران و جهالت یعنی نادانی و نداشتن علم در مورد هر چیزی.قضاوتی که بر اساس جهالت باشدو از روی نداشتن علم و مدرک و سندحکم صادر شود به یقین برای هر دو طرف مشکل ساز خواهد شد.
 استاد در ادامه گفت:
در زمان مصرف مواد مخدر یکی از تخریبهای من موضوع قضاوت بود.مادر همسرم با همسرم تماس تلفنی داشت و من در مدت تمام زمان مکالمه همسرم با مادرش در حال ناراحتی و تشویش قضاوت بودم وفکر میکردم آنها در مورد من صحبت میکنند و مشغول بد گویی ونقشه کشیدن برای من هستند.بعد ازپایان تماس تلفنی ایشان با وجود تخریبهای زیادی که داشتم شروع میکردم به مشاجره و دعوا کردن و خراب کردن حال خودم.اما حالا با وجود گذر زمان و آموزشهای کنگره میبینم که کار آنها درستو یک رابطه مادر و دختری بود ولیکن کار من بسیار زشت و اشتباه.
استاد در پایان گفت:
قضاوت کردن در مورد خودمان کار بسیار خوبی است و باید خودمان راقضاوت کنیم و خودمان را داوری کنیم وببینیم احوال و رفتار خودمان نسبت به گذشته چقدر تغییر کرده ولی فراموش نکنیم قضاوت در مورد دیگران کار بسیار زشت و ناپسندی است و کنگره 60 قضاوت را به عنوان یک کار ضد ارزشی دانسته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 5 شهریور 1398 :: نویسنده : منصور ـ مهدی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic